Lut16

Akcent na kolor

Kolory towarzysza nam codziennie, możemy zachwycać się ich bogatą paleta barw i w naszym ulubionym kolorze ciągle wybierać wśród jego odcieni. Daje to niezwykłe możliwości ich wykorzystania, co jednak niejednokrotnie skutkuje przeładowaniem koloru. Dlatego wiele osób stawia na mocny, kolorystyczny akcent na tle jednolitej barwy.

Najlepszym przykładem zobrazowania sobie takiej sytuacji jest pokój urządzony na biało, z czerwoną kanapą. Takie połączenie zwraca uwagę i jest poniekąd szokujące. Czy każdy może sobie pozwolić na tak mocny akcent kolorystyczny? Każdy, ale niekoniecznie w takim wydaniu.

Należy pamiętać, że doskonałym tłem jest nie tylko biel, czy jasne kolory. Z powodzeniem można szokować za pomocą kontrastów, kiedy kolorem wyjściowym jest na przykład szary, zielony czy różowy. Nie ma to znaczenia, ważne jest aby dobrze dobrać do siebie kolory, oraz elementy.

Czasami wystarczy delikatne zwrócenie uwagi na drobny detal – na przykład obraz, wazon czy popielniczkę. Wszystko zależy od charakteru i intencji właściciela. W końcu nie wszystkim odpowiadają dziwne połączenia.

Można też postawić na zaakcentowanie jednego z odcieni koloru wyjściowego. Jest to bardzo bezpieczna metoda, która pozwala na podążanie na najnowszymi trendami, bez konieczności zmuszania siebie do udziwnień.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.