Lip16

Chłodziarka do wina

Każdy miłośnik wina chciałby mieć swoją własną piwniczkę, nie jest to jednak zawsze możliwe, Wspaniałym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest chłodziarka do wina, która w  formie przypomina lodówkę i ochronią wino przed światłem, wibracjami i utrzymają je w dobrej temperaturze.

Chłodziarki różnią się parametrami i budową. Dostępne są one w wielu rozmiarach i kształtach, z łatwością można więc znaleźć model który spełnia nasze wymaganie, Przy ich wyborze najważniejsze funkcje to możliwość wyboru temperatury. Także pojemność jest ważna, wybierając chłodziarkę do wina musimy obliczyć ile butelek średnio przechowujemy na raz. W razie wątpliwości lepiej wziąć trochę większy sprzęt niż potem musieć dokupywać dodatkowe chłodziarki. Chłodziarki znajdziemy praktycznie w każdym rozmiarze jaki jest nam potrzebny, można też wykonać je na specjalne zamówienie jednak ta opcja kosztuje sporo. Istnieją też modele, które posiadają różne strefy temperatur, możemy więc w nich przetrzymywać różne rodzaje trunków.

Chłodziarka powinna być ustawiona w zacienionym miejscu, tak aby światło nie miało do niej dostępu. Powinna być także chroniona przed upadkami i niepotrzebnymi wibracjami, ponieważ wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na jakość wina. Nie poleca się więc stawiania chłodziarki w sąsiedztwie pralki czy zmywarki. Jednak samo stanie na kuchennym blacie nie przeszkadza. Można w takiej sytuacji przykryć chłodziarkę ściereczką, aby chronić ją przed światłem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.