Mar16

Czarno na białym

Biały i czarny to najbardziej klasyczne połączenie kolorów jakie istnieje. Jego uniwersalność jest nie do podważenia, a czarno-biała kolorystyka od lat jest w modzie i na pewno szybko to nie przeminie. Każdy może sobie w tym połączeniu znaleźć coś dla siebie.

Osoby o artystycznej, awangardowej duszy mogą zdecydować się na umieszczenie na białej ścianie czarnych, fantazyjnych wzorów lub na odwrót – na czarnym umieścić biały rysunek, co jeszcze bardziej podkreśli charakter danej osoby. Wiele osób decyduje się też na napisy na ścianach. I nie mowa tutaj o graffiti, ale o na przykład napisach wykonanych gotycką czcionką lub imitacji strony z gazety. Takie rozwiązanie jest niebanalne i oryginalne, za pewne wzbudzi zainteresowanie. Napisy najczęściej wykonuje się przy pomocy specjalnych szablonów, dostępnych w wielu sklepach.

Czarno-białe pasy lub szachownica to też dobry pomysł na design na ścianie. Nie musimy od razu wszystkich ścian dekorować w ten sposób, taki mocny akcent może znaleźć się na jednej ze ścian.

Wybierając biel warto pamiętać o tym, że łatwo ona się brudzi, dlatego lepiej postawić na łatwo zmywalne farby. Jest to na pewno tańsze rozwiązanie niż co miesięczne malowanie ściany… Warto tez pamiętać, że piękna czerń potrzebuje kilku warstw koloru, w innym przypadku będzie wyblakła i być może bardziej szarawa niż czarna. Wbrew pozorom czarny nie ukrywa wszystkich zabrudzeń, a wręcz przeciwnie uwydatnia je – w końcu nie wszystkie plamy w domu zrobione są węglem! Dlatego mając małe dzieci trzeba rozważyć ponowie opcję czarnego i białego, zwłaszcza w przypadku większości białego. Czasami lepiej odłożyć wymarzony wystrój na kilka lat, niż później żałować swojej decyzji.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.