Paź16

Funkcjonalny przedpokój

Przedpokój to zazwyczaj pierwsze miejsce na jakie natknie się nowy gość w naszym domu. Zazwyczaj nie jest to duże pomieszczenie, zazwyczaj wystarczy, że jest w nim miejsca wystarczająco aby ściągnąć płaszcz i móc się bez większych problemów poruszać. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważną funkcję pełni on, w końcu gdyby nie przedpokój gdzie podziałyby się wszystkie kurtki, buty i parasole? Dlatego planując wystrój przedpokoju warto zwrócić uwagę nie tylko na styl i estetykę, ale też na funkcjonalność.

Trochę zapomnianym elementem przedpokoju jest stojak na parasol, wiele osób uważa go za niezbędny gadżet. Jednak warto w taki stojak zainwestować, przecież nie jest to duży wydatek, ale znacznie może ułatwić nam życie w deszczowe dni. Z powodzeniem można wybierać pośród tysięcy przeróżnych modeli – od klasycznych, stalowych stojaków po te wykonane z drewna, czy ozdobione metodą decoupage.

Ważnym elementem, który także nie pojawia się zbyt często, są różnego rodzaju szafki i półki na klucze. Pomagają one zebrać wszystkie klucze w jednym miejscu i naturalnie wkomponują się w estetykę przedpokoju. Często, jeśli szafka posiada zamyka drzwiczki, jest ona ozdabiana, dzięki czemu sama w sobie staje się ciekawym dodatkiem przełamującym monotonię. Wybierając szafkę na klucze warto zwrócić uwagę na jakość, szafka powinna być wytrzymała, a haczyki nie powinny się poruszać.

Producenci oferują nieskończone możliwość wyboru szafek na buty. Od tych klasycznych, niskich i szerokich, drewnianych szafek, po materiałowe, łatwe do złożenia szafki. Warto kolor szafki dobrać do koloru drzwi wejściowych, w ten sposób nie będzie ona się zbytnio rzucała w oczy. Jeżeli jednak chcemy uzyskać odwrotny efekt i zwrócić uwagę gości na szafkę nie ma z tym najmniejszego problemu! Nawet jeżeli w sklepie nie możemy znaleźć wymarzonego koloru szafki to sami z powodzeniem możemy ją przemalować i ozdobić – w wielu sklepach dostępne są farby do drewna, oraz różne szablony.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.