Sty16

Garderoba – jak i gdzie?

Dobrze zaplanowana garderoba pozwala na oszczędzanie miejsca i zachowanie porządku w sypialni. Jest ona pomieszczeniem, którego nie znajdziemy w każdym mieszkaniu i domu, ale wraz z projektowaniem nowego budynku lub remontem warto o niej pomyśleć.

Najczęściej garderoba znajduje się bliskim sąsiedztwie sypialni i jest przeznaczona dla jej użytkowników, jednak zdarza się, że jedna garderoba służy kilku osobom – ma to miejsce zazwyczaj w dużych rodzinach. W takim wypadku, kiedy będą z niej korzystać wszyscy domownicy dobrze jest umieścić ją w okolicach korytarza lub innego miejsca gdzie można mieć do niej łatwy dostęp z każdego miejsca.

Nie musi ona być wielka aby spełniać swoje zadania, chociaż wiadomo, że wielka garderoba sprawia dobre wrażenie. Optymalna wielkość jest bardzo trudna do określenia, ponieważ jest ona bardzo zmienna. Na przykład nie każdy chce, żeby garderoba była też schowkiem na środki czystości, miotły, odkurzać i inne sprzęty. W takim wypadku nie ma potrzeby posiadania wielkiej powierzchni użytkowej. Dobrym rozwiązaniem w przypadku garderoby są szafy przesuwne, dzięki ich zastosowaniu pomieszczenie może być raczej wąskie i długie, oszczędzamy tym samym drogocenne miejsce zwłaszcza w małych mieszkaniach.

Garderobę można umieścić wszędzie tam, gdzie jest trochę niewykorzystanej przestrzeni. Nie potrzeba umieszczać w niej okien. Można także zrezygnować z drzwi, jeżeli chcemy wyeksponować niebanalne umeblowanie lub ciekawy sposób rozmieszczenia.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.