Cze16

Klasyczny i nowoczesny

Zaprojektowanie wystroju nowego domu lub mieszkania wcale nie jest łatwe. Podstawowym pytaniem jakie musimy sobie zadać jest – czy chcemy aby nasz dom był klasyczny, czy nowoczesny?

Klasyka to krótko mówiąc wszystko to co zawsze się sprawdza i zawsze dobrze wygląda. Nie jest jednak zawsze na topie, lecz urządzenie mieszkania w stylu klasycznym nie spotka się z krytykami. Na klasyczny styl składają się proste, łatwe w odbiorze formy, drewniane  meble lub ich imitacje. Nowoczesność podąża za wszelkimi nowościami, nawet jeżeli formy są proste to zazwyczaj ich prostota jest przesadna. Nowoczesne meble wyróżniają się, najczęściej stosuje się modne kolory i ich połączenia.

Niebezpieczeństwo nowoczesnych wnętrz polega na tym, że jeżeli trendy są śledzone za bardzo wtedy za kilka lat nasz dom będzie kompletnie nie w guście. Dlatego wiele osób stawia na styl klasyczny z nowoczesnymi elementami. Takie połączenie sprawdza się bardzo dobrze. Trzeba jednak wyciągnąć z obydwu styli to co z nich najlepsze i wymieszać z dużą dozą samokrytyki – może nam się w końcu wydawać, że ta dziwna lampa świetnie sprawdzi się na starym, drewnianym stoliku nocnym, jednak w rzeczywistości można ona w ogóle nie pasować.

Pewne rzeczy i rozwiązania wyjdą na światło dzienne dopiero w trakcie budowy lub remontu, dlatego nie ma sensu zakładać z góry, że nasz dom będzie urządzony tylko i wyłącznie w jednym stylu. Może okazać się, że sytuacja wymusza na nas rozwiązania do których styl klasyczny nie pasuje.

 

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.