Wrz16

Kolorowa lodówka

Stare lodówki najczęściej miały biały kolor. Nie wygląda ona na nich już tak efektownie jak w latach ich świetności, często też naznaczone są one rożnymi zarysowaniami. Z powodzeniem można więc wziąć pędzel w dłoń i … przemalować lodówkę!

Jak do tego się zabrać? Po pierwsze potrzebna jest nam odpowiednia farba, oraz papier ścierny. Papier ścierny służy do zmatowienia powierzchni, trzeba wypróbować różne ziarnistości, jednak najlepiej sprawdzają się drobniejsze papiery. Najlepiej jest ścierać na mokro, w innym przypadku można pozostawić zbyt wiele rys. Po zmatowieniu należy wybrać kolor i po prostu zacząć malować. Najlepiej sprawdzają się farby do metali oraz lakiery samochodowe, jednak te ostatnie trudniej się nakłada, choć efekt jest bardzo dobry. Zostańmy jednak przy tradycyjnych farbach. Nakładać można je przy pomocy pędzla. W takim wypadku najpierw malujemy w jednym kierunku, a następnie przy pomocy szerokiego, suchego pędza dokładnie rozprowadzamy farbę we wszystkich kierunkach. Postępując w ten sposób unikniemy smug.

Dobrze byłoby przed nałożeniem fary docelowo na lodówkę sprawdzić jej wytrzymałość na innej podobnej powierzchni. Może okazać się, że warta ma bajeczny kolor, ale bardzo łatwo się ściera i łatwo rysuje. Lepiej jest postawić na jakość, niż kolor czy cenę.

Jeżeli boimy się, ze nasze zdolności malarskie nie są wystarczająco dobre to na rynku istnieje szeroki wybór mat magnetycznych, które są przyczepiane do lodówki. Ich rozmiar dopasowywany jest indywidualnie, a wzory są wręcz nieskończone! Jedynym ograniczaniem co od wyboru wzornictwa jest nasza wyobraźnia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.