Lut16

Kolorowe talerze

Kilkanaście lat temu w modzie były półprzezroczyste talerze z ciemnego szkła. Teraz moda podąża w kierunku kolorów i mocnych kontrastów – w związku z tym w jednym komplecie można znaleźć biały talerz głęboki i czarny talerz płytki.

Talerze używane są codziennie, dlatego ich kolorystyka i styl powinny być dopasowane do wystroju wnętrz. Do klasycznych wnętrz, utrzymanych w stonowanej kolorystyce pasuje większość dostępnych na rynku talerzy. Jednak ich monotonię można przełamać stosując niebanalne kształty. Bardzo popularne ostatnio są kwadratowe talerze, które są tak samo funkcjonalne jak te okrągłe, a nawet łatwiejsze w przechowywaniu.

Obecnie nie ma problemów z kupnem talerzy poza zestawem, można więc dobrać formy według swoich upodobań. Niejednokrotnie w ramach jednej kolekcji dostępne są przeróżne kształty talerzy. Można więc zdecydować się na zakup na przykład głębokiej miseczki zamiast tradycyjnego talerza na zupę.

Także sztućce nie pozostały w tyle. Można kupić sztućce z różnokolorowymi uchwytami, o nawet najdziwniejszych kształtach. W taki sposób można stworzyć swoisty komplet, który będzie niepowtarzalny i każdego zachwyci. Wybierając talerze i sztućce warto zwrócić uwagę na ich jakość, nie ma to być w końcu zakup na kilka tygodni, ale na kilka lat. Dlatego też wiele osób decyduje się na klasyczne wzory.

Za klasyczne wzornictwo uznawane są białe talerze z dekoracyjnym elementem, najczęściej kwiatowym. Takie zestawy można spotkać na każdym kroku, chociaż nie można zaprzeczyć, że bardzo kolorowa, czy wyrazista zastawa jest pięknym dopełnieniem każdej kuchni.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.