Paź16

Łazienka w pigułce

Wzrost popularności kabin prysznicowych sprawił, że na łazience udaje się zaoszczędzić wiele miejsca, dzięki czemu powiększyć można inne pomieszczenie. Na etapie projektowania łazienki warto więc zastanowić się jakie sprzętu będą się w niej znajdować i jak je umieścić.

Standardowa kabina prysznicowa ma wymiary 80 na 80 cm, lub 90 na 90 cm – oczywiście jeżeli mamy takie możliwości, może być ona o wiele, wiele większa jednak zdecydowana większość ludzi woli małe łazienki. Zaprojektowanie minimalnie małej łazienki nie jest łatwe, ponieważ trzeba uwzględnić nie tylko nasze obecne potrzeby, ale także te przyszłe. Przykładem może być planowana ciąża – kobiecie z brzuszkiem będzie trudno poruszać się w zbyt małym pomieszczeniu, tak samo jak ciężko będzie zająć się dzieckiem w czasie kąpieli. Dlatego nie należy przesadzać i zawsze pozostawić trochę więcej miejsca.

Optymalną wielkością, gdzie zmieścimy  z powodzeniem prysznic, toaletę, umywalkę, pralkę, oraz bidet lub pisuar jest około 5 – 6 metrów kwadratowych. Jednak wartość ta zmienia się wraz ze zmianą kształtu pomieszczenia, w wąskiej długiej łazience lepiej jest umieścić rzeczy, niż w kwadratowej, gdzie środek pozostaje niewykorzystany.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.