Gru16

Łazienka z toaletą

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oddzielenie od siebie łazienki od toalety. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne i wygodne, jednak nie wszędzie istnieje taka możliwość. W takim wypadku toaleta musi znaleźć się w łazience, jak to dobrze rozplanować?

W takim wypadku najczęściej toaleta umieszczana jest obok wanny lub prysznica, rzadziej obok umywalki. Jeżeli cierpimy na brak miejsca istnieje możliwość delikatnego przysunięcia toalety do ściany, taką możliwość daje stelaż podtynkowy, dzięki któremu możemy zarobić kilka centymetrów, co w małych pomieszczeniach jest na wagę złota! Taki stelaż umieszczany jest w ścianie, gdzie znajduje się cały system płuczkowy. Wtedy przycisk do spłuczki znajduje się w ścianie zamiast na toalecie.

Czasami aby móc wstawić toaletę należy zrezygnować z pewnych elementów. Najczęściej chyba jest to pralka, którą przenosi się do schowka lub po prostu do kuchni. Czasami trzeba też zrezygnować z bidetu lub pisuaru. Warto pamiętać, że ilość miejsca powinna być wystarczająca do swobodnego poruszania się na przykład przy czyszczeniu toalety lub nauki dziecka siadania na WC.

Jednak o ile istnieje taka możliwość, najlepiej jest znaleźć miejsce na osobną toaletę. Na pewno szybko docenimy zalety takiego rozwiązania, a na nowe pomieszczenie wcale nie potrzeba dużo miejsca, w zupełności wystarczy około jednego metra kwadratowego, co jest bardzo małą powierzchnią.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.