Lip16

Niezwykły czajnik

Jak wygląda typowy czajnik? No cóż, zazwyczaj jego design nie powala – prosty, zazwyczaj stalowy kolor.. Powiewa nudą, jednak wiele osób na taki właśnie czajnik się decyduje.

Popularności nabierają jednak czajniki w… kwiaty. Tak, kwiaty. Najczęściej imitują one babcine emaliowane czajniki, które wiele osób kojarzy z dzieciństwa. Ich wzornictwo jest niezwykle bogate i z pewnością można znaleźć dla siebie czajnik w ulubione kwiatki – słoneczniki, maki, róże królują w kuchniach dookoła świata.

Decydując się na zakup takiego czajnika, oczywiście należy zwracać uwagę na jego parametry, tak samo jak w przypadku zwykłego czajnika. Jednak jego styl powinien być dobrany do stylu naszej kuchni. Prawdziwymi szczęściarzami są osoby, których kuchnia jest urządzona w stylu wiejskim. Pobielane szafki, jasne kolory, sosnowe meble będą stanowić wspaniałe tło dla kwiecistego czajnika. Doda ona wnętrzu odrobinę charakteru i wyrazistości.

Jeżeli jednak nasza kuchnia jest urządzona w stylu nowoczesnym, to nic straconego. Nie koniecznie musimy stawiać na kwiaty, ale dostępne są również inne wzory. Futurystyczne okręgi, kosmiczne kombinacje – to nie tylko domena obrazów, ale też czajników!

Z powodzeniem można też postawić na mocny akcent kolorystyczny, właśnie w roli czajnika. W białej kuchni czerwony czajnik z pewnością przyciągnie wzrok i zaintryguje, pokazując gościom, że gospodarz jest osobą niebanalną i lubiącą eksperymentować. Czajnik może stać się sam w sobie dziełem sztuki i zachwycać niezwykłą formą i kolorem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.