Lis16

Nowoczesność w domu

Czym jest nowoczesny styl domu? To krótko mówiąc dużo wolnej przestrzeni, proste linie, niezbyt rozbudowana paleta kolorów tła do których dokłada się mocne, kolorystyczne dodatki. Nowoczesność jest minimalistyczna i stonowana z jednej strony, a drugiej wymaga trochę eksperymentów i odważnych dodatków.

Decydując się na urządzenie mieszkania lub domu w tym stylu, na pewno nie będzie żadnych problemów ze znalezieniem odpowiednich elementów wystroju. Ba, niektóre elementy wystroju wnętrz wypierają te klasyczne, na przykład prostokątne łóżko bez zbędnych balustrad jest jednym z najpopularniejszych modeli. Taki łóżko świetnie wkomponowuje się w nowoczesny styl, a wręcz jest jego głównym elementem.

Decydując się na nowoczesność zazwyczaj ściany, które tworzą tło dla wszystkiego co dzieje się w mieszkaniu, pomalowane są w odcieniach beżu, jasnych brązów, szarości. Potem stopniowo można do takiego koloru dodać kolory, które z nim współgrają lub totalnie do nich nie pasują. Warto zapamiętać, ze nowoczesność pomimo swoich ascetycznych form lubi zaszokować i przykuwać wzrok.

Nie można zaprzeczyć, że mimo tego styl ten jest bardzo uniwersalny. Obecnie można zauważyć ogromne wymieszanie ze stylem klasycznych, które wychodzi dosyć dobrze. Obydwa style czerpią ze wspólnym wzorców.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.