Sie16

Powiększ pokój bez remontu

Małe pomieszczenia są przytulnie i romantycznie. Jednak czasami są za małe i wyglądają po prostu niekorzystnie. Bardzo ważną role w odbiorze pomieszczenia wywierają kolory, dlatego umiejętne dobranie kolorów sprawia, że pomieszczenie będzie wydawało się większe.

Zasada brzmi – jasne kolory powiększają i w skrócie tak ona właśnie działa, ale odcienie muszą być koniecznie zimne. Brzoskwiniowy jest ładnym kolorem, ale zbyt ciepłym. Lepiej postawić na szarości lub piaskowe odcienie. Należy też unikać wszelkich dużych wzorów i dekorów, wyglądają one niezwykle korzystnie, ale w wielkich pokojach. Małe pomieszczenie z wielkimi wzorami zostanie przytłoczone i będzie wyglądało bardzo źle. Lepiej pozostać przy delikatnych motywach.

Jeżeli lubimy styl szwedzki, to bardzo dobrze pasuje on do małych pomieszczeń. Minimalizm w urządzeniu, jasna podłoga, brak dekoracji, dużo oświetlenia. Także duże okno i lustra bardzo korzystnie wpłyną na optycznie powiększenie pokoju. Najważniejsze jest też utrzymanie porządku, bałagan przytłacza, więc powinniśmy pozbyć się z pokoju wszystkich niepotrzebnych elementów.

W przypadku małego pokoju możemy go też optycznie podwyższyć. W tym wypadku także sprawdzają się jasne kolory. Jasny sufit, oraz jasna podłoga to podstawa. Niezwykłym rozwiązaniem są pionowe pasy, które sprawią, że podniesiemy pokój. Nie powinny one być szerokie, ponieważ w taki sposób zwężą optycznie pokój, lepiej jeżeli są wąskie.

Jak widać mały pokój można z powodzeniem powiększyć bez remontu. Wymaga to jedynie odrobinę wyobraźni i chęci do zmian.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.