Lis16

Pralka idealna

W dzisiejszych czasach pranie w rękach jest niezwykłą rzadkością. Nawet dziecięce ubranka wrzucane są do prali. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby pralka była dobrze dobrana do naszych potrzeb.

Najważniejsza jest możliwość wybierania pośród szerokiej gamy programów do prania, te najważniejsze to program do wełny, program do bawełny, program do sztucznych materiałów, program do białego. Bardzo użyteczne są tez specjalne programy jak do prania delikatnych rzeczy, czy program gdzie można wyprać kołdry. Ważne jest odpowiednie korzystanie z programów, w innym przypadku istnieje ryzyko zniszczenia ubrań!

Ważnym parametrem jest też szybkość obrotów na minutę, im większa tym lepiej. Jednak nie jest to sprawa fundamentalna i może się okazać, że nawet pralka o mniejszych obrotach jest bardzo dobra. Powinno zwracać się szczególną uwagę na klasę energetyczną, powinna to być przynajmniej klasa A lub najlepiej A+. Tylko dzięki wysokiej klasie energetycznej mamy zagwarantowane oszczędności. Warto też jednak wspomnieć, że także firmy mające dobre opinie są godne zaufania.

Obecnie można wybrać pralki ładowane z góry i z boku. Te ładowane z przodu mają też wersje o dużej ładowności, jednak mniej więcej ich parametry są takie same. Wszystko zależy od tego jak jest nam wygodniej i jaka pralka bardziej nam się podoba. Pralki ładowane od góry świetnie sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń, jedynym minusem jest fakt, że musza zawsze pozostawać otwarte (tak samo jak te otwierane z przodu) i nie można na nich nic postawić.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.