Kwi16

Psi design

Psi design

Nasi czworonożni przyjaciele coraz rzadziej mieszkają w budzie czy kojcu, a coraz częściej są wpraszani na salony domostw swoich właścicieli. Jednak niektórym osobom przeszkadzają bardzo widoczne psie elementy jak legowisko lub miski. Można jednak planując wystrój wnętrz sprytnie ukryć niepożądane elementy.

Prosta sztuczką, ale zarazem bardzo efektowną i wręcz zadziwiającą, jest ustawienie misek dla psa w otwartej szafce w kuchni lub pod blatem kuchennym zabudowanym z trzech stron i góry. Oczywiście miski można dopasować stylistycznie do estetyki pomieszczenia, mogą one być pokryte praktycznie każdym materiałem, nawet drewnem!

Także legowisko może być ukryte w szafce, szafie lub we wnęce w ścianie. Jest to bardzo praktycznie rozwiązanie, ponieważ pomaga użyć przestrzeń, która była dotąd nieużywana. Od właściciela zależy czy chce aby miejsce dla psa było kolorystycznie i stylistycznie dopasowane do reszty pomieszczenia, czy woli raczej podkreślić indywidualność swojego zwierzaka.

Jeżeli chcemy aby legowisko pozostało trochę ukryte przed wzrokiem ciekawskich lub zapewnić psu spokój w razie wizyty gości, można zamontować zasłonę przed wejściem. Ewentualnie legowisko może być zamykane drzwiczkami w których pozostawiono otwór na wyjście – daje to efekt posiadania budy w domu i na pewno zaintryguje wszystkich naszych gości!

Jeżeli kochamy psie motywy to możemy je delikatnie umieścić praktycznie wszędzie. Dywan w łatki jak dalmatyńczyk, poduszki ze wzorem odbitych psich łap, stojak na obrożę – to wszystko z łatwością można dopasować do każdego wnętrza, a nasz pupil na pewno będzie zadowolony. Ważne jednak jest aby tak jak we wszystkim innym, zachować umiar. W innym przypadku możemy dać wrażenie szalonego psiarza.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.