Sie16

Schody do nieba

Strych bywa traktowany różnorako.  W niektórych rodzinach odwiedzany jest niezwykle rzadko, zazwyczaj tylko aby ściągnąć i schować ozdoby świąteczne. Dla innych jest on niezwykle ważnym elementem domu, ponieważ pozwala na przechowywanie wielu rzeczy, na wieszanie prania, suszenie grzybów. Wejście do strychu powinno być dopasowane do potrzeb każdej rodziny z osobna.

Jeżeli strych odwiedzany sporadycznie to z powodzeniem można na etapie projektowania lub remontowania zdecydować się na właz strychowy małych rozmiarów. Standardowy rozmiar takiego włazu to około 70 cm na 120 cm, jednak w razie potrzeby można znaleźć mniejsze włazy lub wykonać go na zamówienie. Warto zaprojektować gdzie będzie znajdował się właz, tak aby nie rzucał się za bardzo w oczy (salon więc odpada), można go ukryć w spiżarce jeżeli mamy miejsca wystarczająco aby go otworzyć.

Przy częstym odwiedzaniu strychu właz staje się niewygodny i uciążliwy. W takiej sytuacji można zdecydować się albo na zamontowanie większego włazu, w łatwo dostępny miejscu lub na budowę schodów. Projektując schody na strych powinniśmy starać się zająć jak najmniej miejsca. Świetnie sprawdzą się schody kręte, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń.

Ważnie jest aby uwzględnić możliwości i potrzeby innych domowników. Dla starszych osób i dzieci na pewno o wiele wygodniejsze są schody niż rozkładane drabinki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.