Mar16

Stół w jadalni

Jadalnia przez wiele lat była jednym z najważniejszych miejsc w domu. Tutaj na wspólnym posiłku spotykała się cała rodzina, która w końcu po ciężkim dniu pracy miała możliwość porozmawiać. Najważniejszym meblem w całej jadalni był stół, którego wybór także dzisiaj powinien być przemyślany.

Najpopularniejsze są stoły na cztery lub sześć miejsc, rzadziej spotyka się te na dwa miejsca – są one niepraktyczne w razie odwiedzin. Nie ma co ukrywać, że najwytrzymalsze są stoły drewniane. Jak o taki stół należy dbać? Przede wszystkim należy unikać sytuacji gdzie bezpośrednio na stół kładziony jest gorący garnek czy kubek, w ten sposób mogą postawić ciemniejsze przebarwienia. Lepiej jest używać podkładek pod talerze i pod kubki, nie kosztują one wcale dużo i można wybierać pośród dużej ilości wzorów i kolorów. Jeżeli doszło do przebarwienia zazwyczaj nie ma możliwości zneutralizowania go.

Należy tez unikać bezpośredniego kontaktu drewna z materiałami jak zmywacz do paznokci, lakier do paznokci, ocet, sok z cytryny. Wszystkie te substancje mogą zniszczyć strukturę drewna i powodować przebarwienia. Stół drewniany najlepiej czyścić przy użyciu wilgotniej ściereczki lub przy użyciu Śródków do czyszczenia drewna. Mają one najczęściej konsystencję mleczka lub sprayu i są bardzo łatwe w aplikacji. Dodatkowo zapewniają ochronę przed wodą i słońcem.

Wybierając stół do jadalni warto wybrać cięższy stół, który łatwo się nie wywróci. Dobrym rozwiązaniem jest wybór  stołu z rozkręcanymi nogami – dzięki temu będzie łatwiej go przetransportować w razie ewentualnej przeprowadzki.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.