Cze16

Szary na salonach

Szarość najczęściej nie kojarzy się zbyt pozytywnie, a wizja szarego salonu wydaje się wielu osobom niepojęta i dziwna. Jednak warto przełamać swój strach i sięgnąć po różnego rodzaju odcienie szarości i stali, a nasz salon stanie się niepowtarzalny i zaciekawi każdego gościa.

Z szarościami należy postępować ostrożnie i postawić raczej na jaśniejsze odcienie. Świetnie sprawdzają się z nimi jasne brązy, beżowe odcienie, oraz delikatne fiolety i śliwki. Jeżeli chcemy zaintrygować można zdecydować się na namalowanie na ścianie pasów przy użyciu szarości i jednego z wcześniej podanych kolorów, lepiej aby taka kompozycja znalazła się tylko na jednej ze ścian, w ten sposób będziemy pewnie, że nie przesadziliśmy.

Szary nie musi znajdować się tylko na ścianach, ale też na meblach! Jednak trzeba posiadać dużo gustu, aby takie połączenie nie było nudne i źle wyglądające. Lepiej więc w takim przypadku zasięgnąć porady projektanta wnętrz, który z pewnością doradzi, oraz dobierze odpowiednia kolorystykę.

Przełamanie szarych kolorów zdecydowanym akcentem jest bardzo dobrym sposobem na nadanie mocnego charakteru salonu. Jednak powinno to być ograniczone do minimum, w zupełności wystarczy granatowy wazon, czy obraz w odcieniach czerwieni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.