Cze16

Telewizor w meblach

Umieszczenie telewizora w meblach nie wszystkim dobrze się kojarzy – często w wyobraźni pojawia się obrazek meblościanki z telewizorem umieszczonym na honorowym miejscu… takie zastosowanie to już dawno przeżytek, ale na słowa „telewizor w meblach” wiele osób wzdryga się. Jednak połączenie szafa plus telewizor może być naprawdę udane i owocne.

Jeżeli chcemy aby telewizor nie był centralnym punktem domu lub z pewnych względów nie chcemy aby zawsze był na widoku, możemy wybrać opcję otwieranych i zamykanych drzwi od mebli. Oczywiście nie muszą to być wielki drzwi od szafy, ale na przykład lekkie, składające się drzwi harmonijkowe – po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, a tym samym są dyskretne i subtelne. W razie możliwości można zamontować automatyczny system otwierana i zamykania sterowany przy pomocy pilota. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy mamy ochotę na leniuchowanie. Oczywiście drzwiczki mogą być otwierane także ręcznie, nic nie stoi na przeszkodzenie.

Innym sposobem umieszczenia telewizora na meblach jest dokładne dobranie otworu w meblach do rozmiaru telewizora. W ten sposób tworzą one jeden blok, jednak nie zawsze jest do dobre rozwiązanie. Może okazać się kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku dużych odbiorników TV, kiedy chcemy podłączyć do telewizora DVD, dodatkowe głośniki lub inny sprzęt. W takiej sytuacji należy wyjąć odbiornik (co niejednokrotnie nie jest takie łatwe) i dopiero później zająć się podłączeniami.

Przy zakupie telewizora warto skorzystać z oferowanych przez producentów rozwiązań, jak na przykład możliwość wyboru obudowy. Jest to oczywiście opcja dodatkowo płatna i nie bardzo łatwo dostępna, ale na pewno opłacalna. Dzięki zmianie koloru obudowy, lub nawet własnoręcznemu oklejeniu jej innym materiałem, mamy pewność, że telewizor świetnie będzie pasował do stylistyki pomieszczenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.