Gru16

Wazon – mały, a cieszy

Kwiaty są naprawdę pięknym uzupełnieniem wystroju każdego domu czy mieszkania. Także wazon, nawet pusty, może zachwycać swoją formą i kolorem!

Dawniej prym wiodły kryształowe wazony, które obecnie możemy spotkać najczęściej ukryte gdzieś w meblach lub upchnięte w garażu. Ich gloria przeminęła i pewnie szybko nie powróci, ponieważ były one dosyć ciężkie, przez co nieporęczne i łatwo ulegały uszkodzeniom. Plastikowe i ceramiczne wazony można za to kupić w wielu niezwykłych kształtach i same w sobie stają się przedłużeniem kwiatów.

Dzięki wykorzystaniu w wazonach plastik przestaje być kojarzony z kiczowatym i tanim materiałem, oraz pokazuje swój potencjał. Jest on niezwykle lekki, nietłukący się i daje się z niego uformować każdy, nawet najbardziej fantazyjny kształt. Bez problemów w wielu sklepach można dostać plastikowe wazony. Jak wazon więc wybrać? Trudno jest posiadać jeden, uniwersalny, no chyba, że na pewno w naszym domu gości tylko jeden rodzaj kwiatów. Lepiej jest posiadać co najmniej dwa wazony – jeden mały, na małe bukieciki i krótkie kwiatki, oraz jeden większy na bogatsze kompozycje.

Kolorystyka do wyboru jest przeogromna, tak samo jak kształty i wzory, jedynym ograniczeniem może być zasobność naszego porte fal – wiele wazonów od znanych projektantów kosztuje sporo, jednak bardzo często można znaleźć ich tańsze odpowiedniki.

Jeżeli posiadamy stary, ceramiczny wazon, który szkoda nam wyrzucić możemy go ozdobić własnoręcznie. W sklepach można znaleźć różne ozdoby, np. w kształcie kamieni i za pomocą kleju na gorąco doczepić je do wazonu. Można też spróbować metody decoupage lub własnoręcznie coś namalować. Taki wazon będzie wtedy niepowtarzalny i idealnie dopasowany do naszego gustu!

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.