Lis16

Wiejskie klimaty

Drewno to niezwykle szlachetny materiał, jest wytrzymałe , odporne i zawsze funkcjonalne. Drewniane kuchnie nadal są tymi najbardziej popularnymi, nie tylko na wsi, ale też w mieście. Jednak to właśnie drewniana kuchnia jest symbolem kuchni na wsi.

Niezwykle bajecznym połączeniem jest biel i drewno, w takiej formie kuchnia wygląda wręcz anielsko i kojarzy się z pobielonymi ścianami w starych chałupach. Także pobielone drewno jest niezwykle efektowne, jeżeli widać spod spodu przebicia naturalnego koloru. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie takiego zabiegu na swoich meblach, co nadaje im niezwykłego charakteru wiejskich mebli.

Uzupełnieniem tego wiejskiego stylu są różne dekoracje wykonane z jedzenia. Zwisające z boku drzwi warkocze z czosnku, czy półmisek pełen jabłek. Także różnego rodzaju słoiki z przetworami i weki stojące na półce w kuchni nadają romantycznego, wiejskiego klimatu. Coraz częściej wiejski styl uzupełniany jest natomiast kwiatami, które pojawiają się w formach suszonych bukietów lub jako elementy decoupage na meblach. Piękny efekt można uzyskać wieszając w kuchni bukiety suszonych ziół.

Do tego stylu pasują wszelkie elementy wygrzebane z szafy babci. Warto więc poszukać na straganach i pchlich targach elementów dekoracyjnych. Z pewnością znajdziemy tam też stare drewniane naczynia i miski, które świetnie będą wyglądały.

Decydując się na ten klimatyczny, wiejski wygląd w domu nie ma co się zastanawiać i dobrać do jasnych mebli ciemną podłogę. Uzupełni ona całokształt i będzie stanowiła kontrast dla jaśniejszego drewna.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.