Cze16

Wszystko na swoim miejscu

Nie każdy z nas może pochwalić się dobrą organizacją – są osoby które dokładnie organizują każdą godzinę życia, a także otaczające ich sprzęty. Jednak zdecydowana większość nie decyduje się na takie kroki. Z jednej strony żyjąc odrobinę w nieporządku jesteśmy mniej zestresowani, ale z drugiej strony możemy mieć trudności z odnalezieniem potrzebnych nam rzeczy co może być bardzo frustrujące.

Dlatego dobrą rada jest organizowanie pewnych spraw na przód w celu unikania niespodzianek, a także zorganizowanie własnej garderoby! Mimo, iż często wydaje się, że wzięciu kilku ubrań z szafy to najprostsze zadanie jakie może ma się trafić. Problem pojawia się, kiedy nie mamy w ogóle pojęcia gdzie co jest i kiedy ostatni raz było noszone. Dlatego dobrym sposobem są różnego rodzaju wieszaki (do kupienia w każdym chyba supermarkecie), oraz pokrowce na ubrania, które mogą być różnokolorowe lub ewentualnie można je oznakować. Takie pokrowce z powodzeniem zmieszczą kilka warstw ubrań nałożonych jedne na drugie, można w nich także przechowywać ubrania na inne sezony.

Pomóc mogą też różnego rodzaju wstążki, dzięki którym zaznaczymy na przykład grupy ubrań, które nie nadają się do noszenia z powodu uszkodzeń. W ten sposób zamiast przymierzać sukienkę i dopiero po ubraniu zrozumieć, że nie działa zamek możemy uniknąć takiej sytuacji i zaoszczędzić dużo naszego czasu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.