Maj16

Zakup talerzy do domu

Talerze są koniecznością w każdym domu, trudno byłoby cokolwiek przygotować lub zjeść nie posiadając ich. Optymalna ilość zestawów dla domu w którym są cztery lub pięć osób to co najmniej dwa pełne zestawy do użytku codziennego. Wynika to z prostego faktu, że gotowanie wymaga ich używania.

Wybierając talerzy należy kierować się nie ilością, ale jakością – tylko w takim przypadku będą one służyły przez długie lata. Często talerze niższej jakości odpryskują bardzo szybko lub ich rysunki ulegają zniszczeniu. Warto te przez zakupem rozważyć jakie talerze używamy najczęściej i zawsze ich brakuje. Dzięki temu można oszacować czy soku pic na przykład dodatkowe talerze głębokie.

Tradycyjnie talerze sprzedawane są w zestawach po 18 sztuk – 6 talerzy głębokich, 6 talerzy płytkich, oraz 6 talerzyków deserowych. Istnieją też bardziej rozbudowane zestawy zwierające półmiski, miseczki, salaterki, czy sosjerki. Jednak nie ma potrzeby do każdego zestawu talerzy dobierać pełnego kompletu.

Jeżeli chcemy kupić talerze z rysunkiem, warto przyjrzeć mu się bliżej. Może okazać się, że jest to nadruk który bardzo szybko schodzi. Najlepszym sposobem sprawdzenia jego trwałości jest po prostu próba zarysowania paznokciem. Jeżeli nadruk łatwe będzie schodził, nie ma sensu brać takich talerzy, ponieważ może się okazać, że po kilku umyciach cała farba nie zejdzie i pozostaną nieestetyczne ślady.

Jeżeli jednak dokonaliśmy przypadkowo zakupu talerzy z których schodzi farba i pozostały jej ślady można spróbować je kompletnie zmyć. Poza użyciem miękkiego zmywaka można spróbować ze zmywaczem do paznokci. Jego niewielką ilość nakłada się na wacik i dociska do miejsc gdzie pozostała farba. Ostrożnie trzeba postępować, jeżeli talerz nie jest biały – zmywacz może go odbarwić. Lepiej więc przeprowadzić próbę na spodzie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.