Wrz16

Zielono mi

Zielony to kolor o bardzo szerokiej gamie odcieni, jego odcienie mogą być zarówno ciepłe jak i zimne, co daje możliwość ozdobienia zielenią każdej powierzchni.

Zieleń soczysta świetnie sprawdza się w dużych pomieszczeniach – nie przytłacza wtedy swoim nadmiarem i intensywnością. Wiele osób boi się pomalować ściany na zielono, na początek można więc zdecydować się na niewielki akcent kolorystyczny. Soczysta zieleń świetnie skomponuje się z białym, piaskowym odcieniem złota, oraz delikatną brzoskwinią. Świetnym tłem dla zieleni są także niebieskie kolory, zwłaszcza morska zieleń (która notabene zawiera dużą dawkę niebieskiego pigmentu) świetnie komponuje się z granatami jak i błękitami.

Zielony może pojawić się tez a elementach dekoracyjnych, na przykład zielone poduszki ożywią brązową kanapę i będą ciekawym jej uzupełnieniem. Takie połączenie brązu i zieleni przywołuj skojarzenia z naturą, świetnie więc sprawdzi się to w pobliżu dużych drzwi ogrodowych lub przestronnego okna – będzie to swoiste przedłużenie widoku z zewnątrz.

Można też bawić się zielonym , inspirując się niezwykłymi połączeniami, np. zieleni z różem, czy zieleni z fioletem. Z tak ciepłymi kolorami najlepiej zestawiać chłodne odcienie zieleni, w ten sposób nie przesadzimy.

Popularne stały się zielone dywany imitujące trawę. Są one wykonane z miękkich, ciepłych materiałów i chodzenie po nich boso to prawdziwa przyjemność. Taki dywan na pewno będzie miłym urozmaiceniem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.