Maj16

Zmniejsz kuchnię

Na etapie projektowania domu często okazuje się, że kuchnia będzie bardzo dużym pomieszczeniem. Takie rozwiązanie jednak nie zawsze jest bardzo korzystne i może utrudniać korzystanie z kuchni, dlatego wiele osób decyduje się pomniejszyć ją.

Najpopularniejszym chyba sposobem jest utworzenie jadalni. Może ona być oddzielona ścianą, choć w taki sposób nie zawsze wygląda korzystnie lub po prostu nie można tego wykonać ze względu na układ okien. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na niestawianie żadnych ścian , jednak ta metoda wizualnie sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, a przecież chcemy czuć się przytulnie, nie jak na lotnisku. Dobrym sposobem jest wybudowanie niskiej ściany działowej lub postawienie baru. Wnętrze nabierze oryginalnego wyglądu i charakteru, pozostając przy tym funkcjonalne i ładne.

Innym sposobem na pomniejszenie zbyt dużego pomieszczenia kuchennego jest budowa spiżarni. Nie zawsze musi ona być schowana za zamkniętymi drzwiami. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie zasłony (najlepiej we wzory pasujące do wystroju kuchni lub zupełnie białej) zamiast drzwi. Można też całkowicie zrezygnować z jakichkolwiek drzwi czy zasłon – jednak wtedy należy utrzymywać porządek w spiżarni, ponieważ wszystko będzie na widoku.

Jeśli kuchnia znajduje się w bliskim sąsiedztwie sypialni lub przedpokoju to z powodzeniem można wygospodarować odrobinę miejsca na garderobę! W ten sposób zapanuje większy porządek w sypialni, oraz będzie można się pozbyć wielu niepotrzebnych mebli.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.